Medarbejdere

×

Fejlmeddelelse

Notice: Undefined index: disabled_javascripts i eu_cookie_compliance_page_build() (linje 306 af /var/www/www.kirstein.as/www/sites/all/modules/eu_cookie_compliance/eu_cookie_compliance.module).

 

Employees                    

 

user

Anne Mette Lytzen

CEO

MA in Scandinavian languages & Literature

am.lytzen@kirstein.as

+45 33 18 99 56

user

Jan Willers

COO

M.Sc. in Finance & Accounting

j.willers@kirstein.as

+45 33 18 99 55

user

Casper Hammerich, CAIA

Principal

M.Sc. in Finance & Accounting

c.hammerich@kirstein.as

+45 33 18 99 57

 

user

Simon Sparre

Investment Consultant

M.Sc. in Economics

s.sparre@kirstein.as

+45 33 18 99 58

user

Andreas Stoltenberg

Investment Consultant

M.Sc. in Finance & Accounting

a.stoltenberg@kirstein.as

+45 33 18 99 50

user

Karoline Thorslund-Andersen

Investment Consultant

M.Sc. in Finance & Economics

k.andersen@kirstein.as

+45 33 18 99 53

 

user

Sarah Henriksen

Market Research Consultant

MA in International Business Communcation

s.henriksen@kirstein.as

+45 33 18 99 69

user

Albert Geisler Fox

Investment Analyst

Studying for a M.Sc. in Economics

a.fox@kirstein.as

+45 33 18 99 67

user

Jens Wulf Andersen

Investment Analyst

Studying for a M.Sc. in Economics

j.wulf-andersen@kirstein.as

+45 33 91 90 50

 

user

Lars Bigum Mikkelsen

Market Reseach Analyst

Studying for a BSc. in Business Administration & Psychology

l.bigum@kirstein.as

+45 33 18 99 59

user

Lars Kloster Sørensen

Market Reseach Analyst

Studying for a M.Sc. in Internation Business in Asia

l.sorensen@kirstein.as

+45 33 18 99 59

user

Jakob Stark

Market Reseach Analyst

Studying for a M.Sc.

j.stark@kirstein.as

+45 33 18 99 63

 

user

Julie Sofie Thaning

Communication Consultant

M.Sc. in Business Administration & Psychology

j.thaning@kirstein.as

+45 33 18 99 60

user

Helle Hind

Office Assistant

h.hind@kirstein.as

+45 33 18 99 52

user

Teresa Geertsen

Proofreader

Studying for a MA in Linguistics

t.geertsen@kirstein.as  

+45 33 91 90 50

                 

Boston                         

                      

user

Martin Sønderskov Nielsen

President
M.Sc. in Finance & Strategic Management

m.nielsen@kirstein.as

+1 617 217 2840

 

KONTAKT

Copenhagen Office
Kristen Bernikowsgade 6, 2.
DK-1105 Copenhagen
Phone: +45 3391 9050
Email: info@kirstein.as

Boston Office
225 Franklin Street
Suite 2600
Phone: +1 617 217 2840

KORT OM KIRSTEIN A/S

Kirstein A/S rådgiver kapitalforvaltere i at styrke deres forretning og har i mere end et årti været konsulent for nogle af de største danske og internationale forvaltere. Vi fungerer som en strategisk og operationel sparringspartner, og samarbejdet er skræddersyet og tilpasset den enkelte forvalters behov. Vores konsulenter er alle investeringsprofessionelle, og et samarbejde med os betyder, at kapitalforvalteren får adgang til direkte og personlig rådgivning.

Seneste nyheder

Kirstein's 25th Anniversary Seminar in London!

FINANSWATCH APPLIES KIRSTEIN'S “DECODING A MANAGER’S POTENTIAL” FRAMEWORK

KIRSTEIN HAR 25 ÅRS JUBILÆUM!